COVID-19: WITTENSTEIN faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir.

Çalışanlarımızı korumak ve müşterilerimizin taleplerini kesintisiz tedarik etmeye devam etmek için WITTENSTEIN, COVID-19 ile ilgili güncel gelişmeleri sürekli olarak izlemekte, değerlendirmekte ve gerekli önlemleri almaktadır.
 

Mevcut durumda teslimat ve üretim faaliyetlerimiz aksamadan devam etmektedir.

Tesislerimizde üretim, ürün teslimi ve hizmetin sürekliliğini sağlamak için her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, müşterilerimizi mümkün olduğunca etkili bir şekilde desteklemeye devam etmektir. Bu, özellikle kritik altyapı için çözümler sunduğumuz endüstriler için geçerlidir. Mevcut durumda ticari faaliyetlerimiz aksamadan devam etmektedir. Bunu yaparken de derin üretim bilgimizden yararlanılmaktadır.
 

En büyük önceliğimiz çalışanlarımızın sağlığını korumaktır.

COVID-19'un yayılmasından bu yana, çalışanlarımızı korumak için sürekli koruyucu önlemler alınmıştır. Yoğun hijyen önlemlerine uyulmasına ek olarak, tüm çalışma ekipleri iki gruba ayrılmıştır. Bu gruplar dönüşümlü olarak evden veya ofisten çalışmaktadırlar. Ofislerde minimum sayıda çalışan bulunması sebebiyle, iletişim ve koruyucu mesafe ile ilgili kurallara riayet edilmektedir. Üretimde ise vardiya değişim saatleri yeniden düzenlenerek önlem alınmıştır.
 

İletişimde kalalım!

Özellikle zor zamanlarda da müşterilerimize yakın olmak istemekteyiz. Bildiğiniz telefon numaralarımızdan ve e-posta adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dijital toplantılar sayesinde de birbirimizle yüz yüze iletişim kurabilir ve çözüm yolları arayabiliriz. Uygulamanız için doğru tahrik sistemini arıyorsanız, internet' teki boyutlandırma araçlarımızı kullanabilirsiniz. Burada ekseniniz için doğru ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde seçebilir, karmaşık kinematik hareket profilleri oluşturabilir veya sadece CAD verilerini indirebilirsiniz.

Teşekkürlerimizi sunarız.

  • Virüsten etkilenen insanların sağlığı için çalışan ve virüse karşı mücadele eden herkese teşekkür ederiz.
  • Altyapının çalışır durumda olmasını sağlayan ve toplumun ihtiyaçlarının karşılanmasında görev alan herkese teşekkür ederiz.
  • Toplum fertlerine, çevresindekilerine karşı duyarlı oldukları için teşekkür ederiz.
  • Siyasetçilere hızlı ve kararlı eylemleri için teşekkür ederiz.
  • Farklı açılardan bakarak alınan önlemleri mesnetli bir şekilde eleştirenlere ve muhalefet yaparak demokrasiyi yaşatanlara da teşekkür ederiz.
  • Kriz sırasında bile bize güvenen müşterilerimize teşekkür ederiz.
  • Hizmetlerini her şeye rağmen bize en iyi şekilde sunan tedarikçilerimize ve ortaklarımıza teşekkür ederiz.
  • Tüm olumsuz koşullara rağmen işlerini kesintisiz bir şekilde sürdüren tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Pek Çok Koruyucu Önlem Ve Kararı Uygulamaya Aldık

Katı Hijyen Kuralları

Çalışanlarımızdan hijyen konusunda alınan önlemlere harfiyen uymaları ve sosyal yaşamlarında salgına karşı duyarlı olmaları istenmiştir.

Mekansal Ayrım

Masa başı çalışan personel, iletişim ve mesafe ile ilgili alınan tedbirleri uygulayabilmeleri için kendilerine ayrılmış ortamlarda çalışmalarına devam etmektedirler. Buna ek olarak, dönüşümlü çalışma ve düşürülen çalışma saatleriyle koruyucu önlemler desteklenmektedir.

Karşılaşma Olmadan Vardiya Değişimi

Vardiya değişim saatleri çakışmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Ayrılmış Lojistik

Mal kabulü, mal girişi bölümü dışında yapılmaktadır.

Dijital Toplantılar

Yüz yüze toplantılar yerine Skype veya telefon konferansları düzenlenmektedir. Bu uygulama, müşteriler, ortaklar, çalışanlar ve tedarikçiler için aynı şekilde geçerlidir.

Seyahat Kısıtlamaları

Çalışanlarımıza, gereki olmadıkça tüm yurt içi iş seyahatlerini iptal etmelerini önerilmiştir. Uluslararası iş gezilerine de izin verilmemektedir. Ayrıca kendilerinden özel seyahatlerini mümkün olduğunca azaltmaları da istenmiştir. 

Toplu Taşıma Araçlarının Kullanılmaması

Çalışanlar toplu taşıma araçlarını kullanmamaları konusunda uyarılmıştır.

İç Görev Güçleri

Görev gücümüz çalışanlara günlük bilgi sağlamakta ve gerekli olabilecek tüm önlemleri açıklamaktadır.