COVID-19: Her Zaman Yanınızdayız!

WITTENSTEIN, COVID-19 ile ilgili güncel gelişmeleri sürekli olarak değerlendirmekte ve gerekli önlemleri almaktadır. Enfeksiyon sayısının artmasıyla, müşterilerimize tedarikin sürekliliğini sağlamak ve çalışanlarımızı korunmak için, Ekim 2020'den itibaren ihtiyati tedbirler tekrardan sıkılaştırıldı.
 

Teslimat ve üretim faaliyetlerimiz aksamadan devam etmektedir.

Pandemi sürecinin başlamasıyla, tesislerimizdeki üretimin, ürün teslimi ve hizmetin sürekliliği sağlanması için gerekli tüm önlemler alındı. Hedefimiz, müşterilerimizi etkili bir şekilde desteklemeye ve mevcut durumda ticari faaliyetlerimiz aksamadan devam ettirmekdir. Bunu yaparken de derin üretim bilgimizden yararlanılmaktadır.
 

En büyük önceliğimiz çalışanlarımızın sağlığını korumaktır.

COVID-19'un yayılmasından bu yana, çalışanlarımızı korumak için sürekli koruyucu önlemler alınmıştır. Süreç içerisinde alınan tüm tedbirler kati şekilde proseslere dahil edilmiştir. Geliştirilmiş hijyenik önlemlerin titizlikle uygulanmasına ek olarak, ofislerdeki sosyal mesafe kurallarına da uyulması sağlanmaktadır. Üretimde ise vardiya değişim saatleri yeniden düzenlenerek önlem alınmıştır.
 

İletişimde kalalım!

Müşteri ziyaretleri konusunda temkinli tutum sergilenmesine ragmen müşterilerimize yakın olmak istemekteyiz. Bildiğiniz telefon numaralarımızdan ve e-posta adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sunduğumuz online seminerler ve dijital toplantılar sayesinde de birbirimizle yüz yüze iletişim kurabilir ve çözüm yolları arayabiliriz.Ayrıca uygulamanız için doğru tahrik sistemini arıyorsanız, internet' teki boyutlandırma araçlarımızı kullanabilirsiniz. Burada ekseniniz için doğru ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde seçebilir, karmaşık kinematik hareket profilleri oluşturabilir veya sadece CAD verilerini indirebilirsiniz.

Teşekkürlerimizi sunarız.

  • Virüsten etkilenen insanların sağlığı için çalışan ve virüse karşı mücadele eden herkese teşekkür ederiz.
  • Altyapının çalışır durumda olmasını sağlayan ve toplumun ihtiyaçlarının karşılanmasında görev alan herkese teşekkür ederiz.
  • Toplum fertlerine, çevresindekilerine karşı duyarlı oldukları için teşekkür ederiz.
  • Siyasetçilere hızlı ve kararlı eylemleri için teşekkür ederiz.
  • Farklı açılardan bakarak alınan önlemleri mesnetli bir şekilde eleştirenlere ve muhalefet yaparak demokrasiyi yaşatanlara da teşekkür ederiz.
  • Kriz sırasında bile bize güvenen müşterilerimize teşekkür ederiz.
  • Hizmetlerini her şeye rağmen bize en iyi şekilde sunan tedarikçilerimize ve ortaklarımıza teşekkür ederiz.
  • Tüm olumsuz koşullara rağmen işlerini kesintisiz bir şekilde sürdüren tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Pek Çok Koruyucu Önlem Ve Kararı Uygulamaya Aldık

Katı Hijyen ve Sosyal Mesafe Kuralları

Çalışanlarımızdan hijyen ve sosyal mesafe konusunda alınan önlemlere harfiyen uymaları ve sosyal yaşamlarında salgına karşı duyarlı olmaları istenmiştir.

İdari çalışanlarımızın, işyerinde her zaman sosyal mesafeyi koruduklarına dikkat edilmektedir ve mümkünse ofis haricinde çalışmaya teşvik edilmektedirler.

Mekansal Ayrım

Masa başı çalışan personel, iletişim ve mesafe ile ilgili alınan tedbirleri uygulayabilmeleri için kendilerine ayrılmış ortamlarda çalışmalarına devam etmektedirler. Buna ek olarak, dönüşümlü çalışma ve düşürülen çalışma saatleriyle koruyucu önlemler desteklenmektedir.

Karşılaşma Olmadan Vardiya Değişimi

Üretim alanlarındaki vardiya değişim saatleri çakışmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Ayrılmış Lojistik

Mal kabulü, mal girişi bölümü dışında yapılmaktadır.

Dijital Toplantılar

Ağırlıklı olarak yüz yüze toplantılar yerine Skype veya telefon konferansları düzenlenmektedir. Bu uygulama, müşteriler, iş ortakları, çalışanlar ve tedarikçiler için aynı şekilde geçerlidir. Elzem yüz yüze toplantılar, sosyal mesafe kurallarına uyumu kolaylaştırmak için sınırlı sayıda katılımcıyla yapılmaktadır

Seyahat Kısıtlamaları

Çalışanlarımıza, gereki olmadıkça tüm iş seyahatlerini iptal etmeleri önerilmiştir. Yurtdışı iş seyahatlerine sadece istisnai durumlarda izin verilmektedir ve ilgili ülke için geçerli olan giriş ve çıkış düzenlemelerine tabidir.

Toplu Taşıma Araçlarının Kullanılmaması

Çalışanlar toplu taşıma araçlarını kullanmamaları konusunda uyarılmıştır.

İç Görev Güçleri

Görev gücümüz çalışanlara düzenli bilgi sağlamakta ve önlemler, mevcut önlemlerdeki olası gevşemeler hakkında bilgi vermektedir.