WITTENSTEIN'da Eğitim ve Öğrenim

Size 20'den fazla modern meslek profilinde ya da ikili sistemde sunulan müfredat programlarıyla kaliteli bir eğitim olanağı sunuyoruz. Sizinle birlikte kişisel, sosyal ve metodik becerilerinizi profesyonelce geliştirmenizi sağlayacağız. "come together" Haftası'nda eğitime katılacak diğer kişiler, öğrenci arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle tanışırsınz. Profesyonel hayatınıza sağlam temellerle başlamanızı sağlamak için sizlere düzenli olarak şirket içi eğitimler veririz. Eğitiminizi tamamladığınızda Walz Programı ile son derece özel yurtdışı deneyimleri edinebileceksiniz. 

Eğitim

Eğitim programı genellikle üç ila üç buçuk yıl sürer. Eğitim süresince farklı departmanları görerek departmanlar arasındaki ilişkileri öğrenir ve bütüncül bir bakış açısı kazanırsınız. Hatta bu kapsamda yurtdışında görevlendirilmeniz bile söz konusu olabilir. Köklü bir eğitim geleneğinden yararlanırsınız: Nitelikli eğitmenler size sadece uzmanlık bilgisi aktarmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel gelişiminiz konusunda da sizi destekler. Burada herkesin beraber olduğu samimi bir atmosfer mevcuttur. Soru ve taleplerinizi her zaman dikkate alırız. Bu eğitime katılabilmeniz için orta dereceli okul veya lise mezunu olmanız şarttır.

Açık Eğitim Pozisyonları

İkili Eğitim

Duale Hochschule Baden-Württemberg ile birlikte, ilgili dalda lisans diploması veren üç yıllık bir ikili öğrenim programı sunuyoruz. Bu program kapsamında, şirket içinde uygulamalı eğitim alırken okulda da teorik bilgilerle donatılırsınız. Seçilen meslek dalına bağlı olarak bu öğrenim programına Mannheim, Mosbach, Bad Mergentheim, Heilbronn veya Stuttgart'ta katılabilirsiniz. Bu programa kabul edilebilmeniz için üniversiteye giriş ve ilgili meslek dalında yüksek öğrenime kabul için gerekli genel koşulları karşılıyor olmanız ya da DHBW'nin testinden geçerek eğitim görmeye hak kazanmış olmanız şarttır.

Açık Üniversite Kontenjanları

Öğrenci Stajı

Mesleğinizi seçmeden önce bunun sizin için doğru meslek olduğundan emin olmalısınız. Gönüllü staj veya Öğrenci Stajı yaparak (OIB/BORS/BOGY) farklı meslek profilleri ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve daha sonraki iş hayatınızla ilgili ilk izlenimleri edinebilirsiniz. Öğrenci stajı yapabileceğiniz tarihleri ilgili iş ilanında bulabilirsiniz.

Açık Staj Pozisyonları

 

Eğitim Alanları

Genel Bakış

Eğitiminiz veya ikili öğreniminiz süresince WITTENSTEIN Grubu'nun farklı bölümlerini ve lokasyonlarını tanırsınız. İlişkileri tanımak ve anlayabilmek için şirketimiz hakkında geniş ve kapsamlı bir bakış açısına sahip olmanız bizim için önemlidir. Ayrıca, gelecekteki mesleğinizde nelerle karşılaşabileceğinizi size tüm yönleriyle gösteriyoruz. Böylece, hangi alanlarda güçlü olduğunuzu ve gelecekte neler yapmak istediğinizi daha net şekilde görebilirsiniz. Eğitiminizin başında, nerede ve ne zaman çalışacağınızı gösteren bir plan verilir. Burada size potansiyel departmanlar ve sektörler ile ilgili bir genel bilgi sunulur.

Talent Arena

Talent Arena

Talent Arena size teoriyi ve pratiği yaratıcı bir şekilde öğrenme olanağı sunar. Böylece yeteneklerinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz. Eğitimde en modern teknolojiler kullanılır. Konstrüksiyon, mekanik, montaj ve elektronik alanlarında birbirini takip eden eğitimler verilir. Burada uygulamalı eğitimler teorik eğitimlerle sürekli desteklenir.

Mekatronik

Mekatronik

Şirketimizin mekatronik birimlerinde elektrik mühendisliği, mekanik ve bilgi teknolojileri ana odak noktalarımızdır. Amaç, konuyla ilgili karmaşık olguları anlamak ve hedef odaklı çözümler geliştirmek. Çok çeşitli faaliyet alanları merak uyandırıcı mücadelelerle doludur. Kontrol sistemlerinin tasarlanması, programlanması ve uygulanması ya da laboratuvar testlerinin yürütülmesi sırasında ilginç görevler sizi bekliyor. Teknolojiye tutkuyla bağlı olmak tüm projelerimiz için vazgeçilmez bir şarttır.

Satış

Satış

Satış bölümümüz ürünlerimizin ve hizmetlerimizin satışını yaparken mevcut müşterilerimizle olan ilişkileri yürütür ve yeni müşteriler kazanmak için çalışır. Eğitiminizin bir parçası olarak teklifler oluşturur, teknik boyutlandırmalarla ilgilenir ve müşteri ziyaretlerine katılırsınız. Eş zamanlı olarak kendi başınıza projeler de üstlenirsiniz. İster satış saha hizmeti ister müşteri ilişkileri, satış bölümünün hangi alanında olursanız olun, müşterilerimiz ve onların istekleri her zaman en ön plandadır.

Yönetim

Yönetim

Pazarlama'dan İnsan Kaynakları'na, Muhasebe'den Satınalma'ya kadar WITTENSTEIN'ın farklı departmanlarında çeşitli görevlerin yürütülmesi söz konusudur. Günlük rutin işlerinizin yanı sıra sorumluluğu sizde olan projeler de üstlenirsiniz. Bu işlere örnek olarak fuar planlama çalışmaları, başvuru ya da tedarikçi yönetimi verilebilir. 

Üretim

Üretim

Igersheim-Harthausen ve Fellbach'daki (soldaki resim) üretim tesislerimiz açıdan yenilikçi ve geleceği yansıtır özelliktedir. Burası ikili eğitim de dahil olmak üzere size birçok farklı eğitim seçeneği sunar.