WITTENSTEIN'da Çalışma

Tutkulu bir inovasyon gücü ve koşulsuz mükemmellik: WITTENSTEIN'ı farklı kılan, şirketimizde çalışmayı bir ayrıcalık haline getiren ve en üst seviyede tutmaya çalıştığımız işte bu özelliklerimizdir. Eşi benzeri görülmemiş çözümler geliştirme konusundaki iddiamız, heyecan verici görevleri ve kişisel gelişime yönelik uzun vadeli bakış açılarını da beraberinde getiriyor. Çalışma dünyamızdaki mevcut yöntemleri tekrar tekrar sorgular ve yeni yollardan gideriz. Bu da örneğin olağanüstü esneklikteki çalışma saatlerimizde, sunduğumuz kapsamlı sağlık geliştirici önlem seçeneklerimizde veya ilham verici iç mimarimizde kendini gösteriyor. Bir aile işletmesinin değerlerine dayanan ve güven, açıklık ve sorumluluk ile simgeleşen kurumsal bir kültür yaşatıyoruz. Geleceğe yön vermek istiyorsanız WITTENSTEIN bunun için gerekli tüm imkanları size sunuyor.

1. Biz bir aile şirketiyiz

WITTENSTEIN'da orta ölçekli bir aile şirketinin açık ve net ortamını ve adil çalışma koşullarını bulabilirsiniz. Günlük iş hayatımızda ilişkilerimiz meslektaş dayanışmasına, güçlü bir birliktelik duygusuna ve karşılıklı saygıya dayanır. Çalışanlarımız, geleceğimiz ve çevremiz için sorumluluk alırız. Stajyerlerimiz ve öğrencilerimiz daha ilk haftalarında sosyal sorumluluk projelerine katılır ve yıl boyunca kar amacı gütmeyen bu projelerde aktif olarak yer alır. Ayrıca daha birçok farklı konuda da birlik sağlıyoruz – Devamını okuyun.

2. Zorlu ve Heyecan Verici İşler

Teşvik eder ve talep ederiz. WITTENSTEIN'da motivasyonunuzu her zaman korumanız ve sorumluluk almanız beklenir. Yönetim, Geliştirme veya Üretim alanlarından hangisinde çalışıyor olursanız olun zorlu görevler sayesinde gelişir, ilerleyebilir ve alanında kendini kanıtlamış bir uzman haline gelebilirsiniz.

3. Esnek Çalışma Saatleri ve İş ve Özel Hayat Arasındaki Denge

WITTENSTEIN'da iş ve özel hayatınızı bir dengede tutabilirsiniz. İş ve özel hayatınızı uyum içinde sürdürmenize fırsat vermek için size zorunlu saatlerin olmadığı esnek bir çalışma programı sunuyoruz. Bu videoda, (WITTENSTEIN alpha satış çalışanı) Heike Meißner'in iş ve aile yaşantısını nasıl dengelediğini izleyebilirsiniz. 

4. Kişisel Eğitim Fırsatları ve Bireysel Gelişim Süreçleri

WITTENSTEIN Akademie her yıl A'dan (Adil Çalışma) Z'ye (Zaman Kazanma) 1.000'in üzerinde farklı seminer ve etkinlik sunuyoruz. Çalışanlarımız, stajyerlerimiz ve öğrencilerimiz için seminerlerin birçoğunu kendi tesislerimizin rahatlığında vermekteyiz.

Profesyonel olarak ilerlemek ve iddialı kariyer hedeflerinize ulaşmak ister misiniz? Hedeflerinize yönelik gelişim programları ile sizlere destek oluyoruz: Liderlik ve uzmanlık alanlarındaki klasik kariyer yollarının yanı sıra ilgi çekici özel uzmanlık alternatifleri de sunuyoruz. Örneğin satış alanındaki genç profesyoneller, şirket içi eğitmenler, sürekli iyileştirme süreci çalışanları veya sekreterler ve asistanlar için modüler programlar sunuyoruz. Burada eğitmenlerin mükemmel, yöntemlerin etkin ve eğitimin uygulama odaklı olmasına büyük özen gösteriyoruz. Teknisyenlik, idarecilik, Master & Co. ile ilgili diğer mesleki terfi gereklilikleri için size danışmanlık ve tavsiyeler sunmanın yanı sıra tutkuyla bağlı olduğunuz projelerinize mali teşvik sağlıyoruz.

5. Kişiye Özel Adaptasyon Programı

Buraya adım attığınız ilk andan itibaren size büyük destek sağlıyoruz: Yeni çalışanımız olarak sadece size özel hazırlanmış olan bir adaptasyon programına katılırsınız. İlk haftalarda güvenilir bir kişi size eşlik eder, kişisel veya işle ilgili sorularınızın yanıtlanmasına ve sorunlarınızın çözülmesine yardımcı olur. Böylece WITTENSTEIN'da başarılı bir başlangıç yapmanız için size hızlı ve kapsamlı bir Know-how aktarımı yapmış oluruz.

6. Teknoloji bize ilham veriyor.

Hassasiyet, inovasyon ve mutlak mükemmelliyetin peşinden koşuyoruz. Mekatronik tahrik teknolojisinin ÖNCÜSÜ olarak amacımız fikirlerimizle müşterilerimizi ilham vermek. Bunu nasıl başarıyoruz?

"WITTENSTEIN için kalite ilk sırada gelir. Bu iddiamızı gerçekleştirebilmek için hepimiz her gün en iyi performansımızı göstermek zorundayız."

Uwe Fries, WITTENSTEIN AG Motor Montaj Üretim Müdürü   

7. Tauber Vadisi'nde ve dünyanın her yerinde evimizde gibiyiz

ÖNCÜLER yeşili (ve sürdürülebilirliği) sever. Genel Merkezimiz, Kuzey Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Würzburg kentinin yaklaşık 30 km. güney batısında yer alan Igersheim-Harthausen'da bulunuyor. Bu alan harika rekreasyon fırsatları, iyi bir altyapı ve gelecek nesiller için kapsamlı eğitim olanakları sunuyor. Uygun yaşam koşulları ve samimi insanlarıyla, Bad Mergentheim veya Main-Tauber-Kreis yerleşmek için çok cazip şehirler. Komşu bölgeler Mainfranken ve Heilbronn-Franken da yine son derece cazip ve çok yönlü yaşam alanları. WITTENSTEIN'ın ayrıca Stuttgart-Fellbach ve dünya çapında 40'tan fazla noktada temsilciliği bulunuyor. 

Rakamlar ve Gerçekler

WITTENSTEIN Grubu, 31.03.2023 tarihinde bildirdi

Satış gelirleri
519,1 Milyon €
Özsermaye Oranı
56 % (2022/2023)
Dünyadaki Çalışan Sayısı
2883
Eğitim Kotası
6,3 %

Sanal Tur

Giriş

Giriş

WITTENSTEIN Igersheim-Harthausen'a hoş geldiniz. Misafirlerimizi ve çalışanlarımızı Giriş bölümünde karşılıyoruz. Burası şirketin iletişim merkezidir.

Şirket Tesisleri

Şirket Tesisleri

WITTENSTEIN tesislerinin temel özelliği açık, geniş ve ferah olmalarıdır. Burada öncülük ruhumuz serbestçe açığa çıkabilir. İnovasyon Fabrikamız bize gelecek için alan açıyor ve Igersheim-Harthausen'a verilen önemi açıkça gösteriyor. 

İnovasyon Fabrikası

İnovasyon Fabrikası

Geliştirme, Satınalma, Satış ve Lojistik departmanlarına çok yakın mesafede olan İnovasyon Fabrikası'nda ergonomik tasarımı ile aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı sunan montaj alanları bulunuyor. 

Pazar Yeri

Pazaryeri

İnovasyon Fabrikası'nın merkezi Pazar Yeri'dir. Pazar Yeri'nde fikirler oluşturulur, bilgiler paylaşılır ve molalarda hep birlikte keyifli vakit geçirilir.

cube 2

cube 2

cube 2 gibi toplantı salonları, yaratıcılığı ve yapıcı tartışmaları teşvik eder. 3D uyumlu dokunmatik ekranlar gibi en modern teknolojiler, geleceği şekillendirme konusunda bizlere yardımcı oluyor.

Proje Alanları

Proje Alanları

Kısa mesafeler ve yakınlık İnovasyon Fabrikası'nın esnek ofis alanlarını karakterize ediyor. Farklı departmanlardan çalışma arkadaşları yan yana masalarda aynı proje için çalışabiliyor. 

Konferans Salonu

Konferans Salonu

80 kişilik kapasitesi ile konferans salonumuz çeşitli eğitimler ve kurslar için konforlu bir alan sağlıyor. WITTENSTEIN Akademi faaliyetleri çerçevesinde burada yılda 400'ün üzerinde farklı etkinlik düzenleniyor.

Talent Arena

Talent Arena

WITTENSTEIN Talent Arena 3.050 metrekarelik bir alana sahiptir. Atölye ve eğitim odalarıyla birlikte Mekanik, Elektronik, Montaj ve Teknik Çizim gibi teknik eğitim departmanlarını barındırır. Uygulamalı Eğitim Merkezimiz çalışanlarımızı, stajyerlerimizi ve öğrencilerimizi teşvik eder ve destekler eder. 

 

Dünya Bahçesi

Dünya Bahçesi

Bulunduğu Bölgeye Bağlı - Dünyada evinde! Igersheim-Harthausen'daki Dünya Bahçesi, WITTENSTEIN Grubu'nun küresel ölçekteki birliğinin ve aidiyetinin bir temsilcisidir. Bu bahçede, WITTENSTEIN'ın faaliyet gösterdiği tüm ülkelere ait tipik bitkiler dikilidir. Dünya Bahçesi, çalışanlar ve ziyaretçiler için bir buluşma noktasıdır.