Yarının üretimini şekillendirin

Mekatronik tahrik teknolojileri alanında bir inovasyon öncüsü olarak, Endüstri 4.0'ın hayata geçirilmesi için çalışanlar arasında biz de yer alıyoruz. Faaliyetlerimizin odak noktasında makine imalatı veya lojistik alanlarına yönelik akıllı ürünlerin geliştirilmesiyle akıllı bir üretimin hayata geçirilmesi yer alıyor.

Fellbach'daki Kentsel Üretim Tesisimizde ve İnovasyon Fabrikamızda WITTENSTEIN'ın dijital dönüşümünü ileriye taşıyoruz. Hedefimiz, üretimin merkezinde insanların karar alıcı olarak yer aldığı Akıllı Fabrikalar kurmak.

Çalışanlar, birbiriyle bağlantılı fiziksel ve sanal üretim elemanlarından ve ilgili kontrol sistemlerinden son derece nitelikli bir destek alıyor.


ENDÜSTRI 4.0: ÜRETIM YENIDEN  TANIMLANIYOR

ENDÜSTRI 4.0: ÜRETIM YENIDEN  TANIMLANIYOR

Akıllı fabrikalarda insanlar, makineler ve ürünler, akıllı sistemler (CPS = Cyber-Physische-Systeme; Siber Fiziksel Sistemler) sayesinde birbirleriyle sürekli olarak etkileşim halindedir. Bu sayede güncel üretim sürecine ilişkin olarak neredeyse gerçek zamanlı bir resmin çizilebilmesi mümkün olur.

Devamını oku

CYPROS ILE İLGILI ÇALIŞMALAR

CYPROS ILE İLGILI ÇALIŞMALAR

Cypros (Siber Fiziksel Üretim Sistemleri); Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından Endüstri 4.0 kapsamında teşvik edilen ilk dönüşüm projelerinden biridir.

Devamını oku

İNSANIN ROLÜ

İNSANIN ROLÜ

Endüstri 4.0 çağında insanlar belirleyici roller üstleniyor

Devamını oku