Sıfır boşluklu tahrikler maksimum hassasiyet sunuyor

En yüksek hassasiyet ve kalite için boşluksuz yapı, büyük talaş kaldırma gücü için daha yüksek rijitlik ve gelecekteki makine nesilleri için inovasyon potansiyeli : WITTENSTEIN'ın Galaxie® tahrik sistemi ahşap, alüminyum ve karbon elyaflı kompozit malzemelerin CNC tezgahlarda işlenmesi alanında takım tezgahı MAKA'ya son derece yüksek bir katma değer sağlıyor. Galaxie® Tayvan'da, seri makineye yapılan hızlı ve sorunsuz entegrasyonu ile kendini tasarımcılara kanıtlıyor.

Galaxie® – Test edildi ve olağanüstü bulundu.
Klasik tahrik sistemlerine kıyasla çok daha üstün olduğu görülen performans değerleri, 2016 yılının başında bu takım tezgahı üreticisinin dikkatini çekti. Diğer redüktörlerle karşılaştırıldığında üç ila altı kat daha yüksek bir burulma rijitliği sunan ve tümüyle boşluksuz bir yapıya sahip olan Galaxie® kinematiği, MAKA'yı bir deneme sistemi üzerinden Galaxie® çözümünü test etmeye yöneltti. Test sonuçları heyecan vericiydi, her şey etkin bir şekilde çalıştı. Birkaç ay sonra, Tayvan'a daha önce teslim edilmiş bir makinenin tahrik çözümü yerine Galaxie tahrik sistemi kullanıldığında, daha önceki testten elde edilen etkileyici sonuçlar da teyit etmiş oldu. Ulaşılmak istenen performans iyileşmesi, kullanımın başlamasıyla birlikte hemen sağlandı. Diğer bir avantajı: Galaxie®'nin kısa sürede kullanıma alınabilmesi.ftayvan


MAKA SYSTEMS GMBH: ÇOK ÇEŞİTLİ MALZEMELERİN İŞLENDİĞİ CNC TEZGAHLARI

Galaxie tahrik sistemi sayesinde artık çok daha karmaşık formlara yönelik işleme çalışmalarını yapabiliyoruz.


Dr. Jens Muckli, MAKA Systems GmbH

MAKA SYSTEMS GMBH: ÇOK ÇEŞİTLİ MALZEMELERİN İŞLENDİĞİ CNC TEZGAHLARI

Devamını oku

GALAXIE® HER ŞEYİ İLE YENİDEN TASARLANDI

GALAXIE® HER ŞEYİ İLE YENİDEN TASARLANDI

Galaxie® ile WITTENSTEIN tümüyle yeni bir tahrik tasarımı geliştirdi.

Devamını oku

SERİ ÜRETİM MAKİNELERİNDE PERFORMANS ARTIŞI

Sıfır diş boşluklu Galaxie® kinematiği ile sunulan yüksek burulma rijitliği bize yepyeni olanakların kapısını araladı.

SERİ ÜRETİM MAKİNELERİNDE PERFORMANS ARTIŞI

Devamını oku

YENİ NESİL MAKİNE TEZGAHLARINA YÖNELİK İNOVASYON POTANSİYELİ

MAKA CNC tezgahlarının üstün bir özelliği de sahip olduğu rijit konstrüksiyondur.

YENİ NESİL MAKİNE TEZGAHLARINA YÖNELİK İNOVASYON POTANSİYELİ

Devamını oku

Standart Bir Özellik Olarak Hassasiyet

MAKA için hassasiyet kalite demektir. Freze kafasında bulunan hem A hem de C ekseni sürekli olarak hareket halindedir. İşte tam da bu yüzden her bir eksenin kendi başına çok hassas olması gerekir. Tahrikte ne kadar çok boşluk olursa, kontur toleransları da o kadar yükselir ve kısmi veya zincirleme hassasiyet hatalarının oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle, MAKA'nın mutlaka Galaxie® gibi sıfır diş boşluklu bir tahrik sistemine sahip olması gerekiyordu.