Ovalama Makinelerinde Verimlilik Artırıcı

Almanya Bad Düben'de yerleşik olan PROFIROLLGmBH ovalama teknolojileri konusunda kalite lideridir. Soğuk haddeleme için ovalama makinelerini WITTENSTEIN'ın devrimci Galaxie® tahrik sistemi ile imal etmiştir. Böylece, performans hızı ve ve önemli kalite parametrelerinin %40'a kadar artışı sağlanmıştır.

Tahrik sistemindeki titreşimler haddeleme hızını kesti.

Ancak bazı dişli parçalarında, işleme devrine bağlı olarak tahrik sisteminin tamamında çok kuvvetli titreşimler görüldü. Bu tip parçalarda yüksek kalitenin ve ölçü hassasiyetinin sağlanabilmesi için haddeleme hızının düşürülmesi gerekti. Titreşimlerin sebebi şimdiye kadar kullanılmakta olan sikloid redüktörlerdi. Bu redüktörler yüksek atalet momentleri için yeterli burulma rijitliğine sahip değildi. Burulma rijitliğinin iyileşmesi diğer performans özelliklerine dezavantaj olarak yansıyabileceği için başka bir konvansiyonel redüktör formuna geçmek söz konusu olmadı.

Galaxie® Tahrik Sistemi Kullanımı

Profiroll Technologies – Profesyonel Haddeleme Ortağı

Sachsen Bad Düben'de bulunan Profiroll Technologies GmbH, otomobil üreticilerinin rotasyonel simetrik iş parçalarında soğuk yekpare şekillendirme yapmak için kullanabileceği makinelerin önde gelen üreticisidir. Rollex serisi makinelerde simetrik millere sivri diş profili veya göbek/mil bağlantısı için dişli profili açan ovalama makineleri yer alır. Ovalama yöntemi için döner haddeleme prensibi temel alınır. İş parçaları çalışma alanına ortalanarak konumlandırılır, ardından döner haddeleme takımlarının istenen dişli formunu çıkartmak için kullanacağı hadde kızağı beslemesi yerleştirilir.

GALAXIE® TAHRİK SİSTEMİ İLE EN DİNGİN ÇALIŞMA

GALAXIE® TAHRİK SİSTEMİ İLE EN DİNGİN ÇALIŞMA

Galaxie® tahrik sisteminin dişli haddeleme makinelerine entegre edilmesi sonucunda burulma rijitliği olağanüstü iyileştirmiştir.

Devamını oku

GALAXIE® TAHRİK SİSTEMİ − TÜM DİSİPLİNLER İÇİN MÜKEMMEL TERCİH

GALAXIE® TAHRİK SİSTEMİ − TÜM DİSİPLİNLER İÇİN MÜKEMMEL TERCİH

Galaxie® tahrik sistemi, yeni geliştirilen yüksek performanslı bir motordan ve yeni bir temel redüktör kinematiğinden oluşan boş milli bir tahrik ünitesidir.

Devamını oku

Galaxie® tahrik sistemi sayesinde burulma rijitliğini neredeyse altı katına çıkardık. Hem de aynı gövde büyüklüğünde. Bu olağanüstü bir sonuç. Devamını oku