Karşılıklı Teknoloji ve İnovasyon Ortaklığı

Güven, Açık Sözlülük ve Ortak Başarı - SIG Combibloc ve WITTENSTEIN'ın birlikte yürüttüğü çalışmalar bu esaslara dayanıyor. 20 yıl önce başlayan iş ilişkisi bugün, teknolojileri daha da ileriye taşıyan derin bir işbirliğine dönüştü.

SIG Combibloc: Paketleme malzemeleri ve dolum makineleri konusunda önde gelen sistem tedarikçisi

SIG Combibloc, yiyecek ve içecek maddeleri için aseptik karton ambalaj ve dolum makinelerinin dünyaca ünlü üreticilerinden biridir. Sistem tedarikçisi olarak hizmet veren şirket, sıvı gıdaların ve içeceklerin aseptik dolum işlemlerinde kullanılan makineleri ve baskılı kompozit paketleme malzemelerini üretir. Yıllık 1,72 Milyar Euro'luk cirosuyla şirket bu pazarın en büyük oyunculardan biridir.


İNOVASYONLARI BİRLİKTE İLERLETME

İNOVASYONLARI BİRLİKTE İLERLETME

SIG Combibloc'un başarısında özel bir felsefenin rolü büyüktür:

Devamını oku

WITTENSTEIN ÜZERİNE KURULU SIG COMBIBLOC – TÜM EKSENLERDE

WITTENSTEIN servo teknolojisi bir "etkinleştirici teknoloji" niteliğindedir ve makinelerimizdeki en yüksek performanslar bu sayede elde edilir.

WITTENSTEIN ÜZERİNE KURULU SIG COMBIBLOC – TÜM EKSENLERDE

Devamını oku

UZMAN TEDARİKÇİDEN UZMAN İŞ ORTAĞINA

UZMAN TEDARİKÇİDEN UZMAN İŞ ORTAĞINA

WITTENSTEIN servo teknolojisi, SIG Combibloc için "etkinleştirici teknoloji" niteliğindedir ve bugün makinelerdeki yüksek performanslar bu sayede elde edilmektedir.

Devamını oku

Gerçek Bir Ortaklık İlişkisi

SIG Combibloc, müşterileri için birinci sınıf teknolojiler sunan bir sistem sağlayıcısından çok daha fazlası olmayı hedefler. WITTENSTEIN ile yürüttüğü işbirliği, şirketin iş ortaklarıyla ilişkilerinde bu felsefeyi nasıl başarıyla hayata geçirdiğinin bir göstergesidir.

Karton İçecek Kutularının Üretilmesi ve Doldurulması

SIG Combibloc makinelerinin temel tasarımında her zaman dört modül bulunur: Mandrelli çark bölümünde kılıf adı verilen ambalaj kesitleri açılır, mandreller üzerine itilir ve ısıtılır. Aynı işlemde ambalajın zemini önce katlanır ardından da alt pres ile kapatılır. Sonraki zincir bölümünde basınçlı hava ile toz partikülleri üstü açık ambalajdan dışarı püskürtülür ve karton malzeme üzerine önceden kabartması yapılmış katlanma çizgileri ve katlama kenarları, mühürleme için hazırlık olması amacıyla kırılır ve ön katlaması yapılır. Ambalaj, aseptik bölgede hidrojen peroksit ile sterilize edilir, kurutulur ve ürün ile doldurulduktan sonra ultrasonik kaynaklama yöntemi ile yalıtılarak kapatılır.

Ardından, doldurulmuş ve kapatılmış olan birincil ambalajlar bir taşıma modülü aracılığıyla devamında taşınacakları sevk tertibatının üzerine yerleştirilir. Katlama, doldurma ve kapatma işlemleri en yüksek hızda gerçekleştirilir. Örneğin, altı kanallı bir Combibloc CFA 124 makinesi saatte 24.000 adet paketleme yapabilecek bir performansa sahiptir. Bu performans bir yıl için hesaplandığında, her kanal için toplam 16 milyon makine döngüsü demektir. Makineler en az 10 yıl çalışacak ve 160 milyon döngü stroku sağlayacak özellikte olmalıdır. Günümüzde bu tip hizmet ve seçeneklerin mevcut olmasının iki temel nedeninden birincisi servo teknolojisinin çok geniş bir kullanım alanına sahip olması, diğeriyse bu beklentileri güvenilir şekilde karşılayan güçlü redüktör ve aktüatörlerin olmasıdır.