premo Servo Aktüatörler: Kompakt Freze Kafaları İçin Hassasiyet

İspanyol üretici Zayer'in ARION portal freze tezgahlarındaki freze kafaları, konumlandırma ve takip bakımından önemli hassasiyet ve performans özelliklerine sahiptir. Başrol Oyuncusu: WITTENSTEIN alpha premo servo aktüatörler. premo servo aktüatörler yerden tasarruf sağlayan güçlü yapıları sayesinde doğrudan freze kafalarına entegre edilebilir ve bu sayede freze kafaları sürekli şekilde 30° döndürülebilir. ARION'un performans aralığındaki portal freze tezgahları için bu mutlak bir yeniliktir.

premo ile elde edilen esneklik Zayer'i ikna etmeyi başarmıştır
Eksiksiz bir ölçeklenebilirliğe sahip WITTENSTEIN alpha servo aktüatör platformu premo, gerçekleştirilecek uygulamaya özel olarak kademelendirilmiş güç özelliklerine sahip motorların ve redüktörlerin bireysel birer servo aktüatör olacak şekilde konfigüre edilmelerine olanak sağlar. Bu esneklik, yerden tasarrufu sağlayan yeni tasarım ilkeleriyle üretilen sofistike modüler sistem sayesinde elde edilebilmektedir. Platform ayrıca, çeşitli donanım paketleri sayesinde birçok farklı otomasyon ve entegrasyon talebini karşılayabilir niteliktedir. Zayer için bu özellikler, yeni ARION serisi portal freze tezgahlarında bizim servo aktüatörlerimizi kullanmaya karar vermeleri için belirleyici olmuştur.

Zayer Freze Tezgahları ve İşleme Merkezleri: İspanya'dan en ileri teknoloji
İspanya Vitoria'da bulunan Zayer şirketi, dünya genelindeki yaklaşık 150 çalışanı ile yataklı freze makineleri, mobil istasyonlar, gantri ve portal freze tezgahları alanında önde gelen üreticiler arasındadır. Freze tezgahları ve işleme merkezleri havacılık, uzay ve rüzgar enerjisi endüstrisinde, demiryolu makas, şasi ve yapısal parçaların üretilmesinde, enerji endüstrisindeki büyük parçaların işlenmesinde, döküm ve metalürji teknolojisinde ve hidro teknoloji ile türbin üretiminde kullanılmaktadır. Yaklaşık %80'i ihraç edilen bu freze ve işleme çözümleri, hassasiyet ve kalite özellikleri ile ön plana çıkar ve şirketin sahip olduğu inovasyon becerisinin açık birer göstergesidir.

ARION: Seçeneklerle dolu kompakt freze tezgahları

Zayer pazara yeni trendler sunmaya devam ediyor: Şu anda örneğin daha küçük parçaların işlenmesi için daha düşük yüklenme ve freze kapasitesine sahip portal freze tezgahlarına talep var. Şirket, ARION portal freze tezgahı ile bu pazar ve uygulama segmenti için uygun bir seri geliştirmiştir. x ekseninde 4.000 mm, y ekseninde 3.100 mm ve z ekseninde 1.100 mm'ye kadar hareket mesafesi olması, ARION'un sahip olduğu yerden tasarruf sağlayan son derece kompakt yapının göstergesidir. Yeni geliştirilen çözüm sunduğu bir dizi avantaj ile puanları topluyor: Diğer özelliklerinin yanı sıra freze kafalarının kompaktlığı ve kafaların kesintisiz ve otomatik olarak 30° döndürebilme imkanı da göz dolduruyor. Otomatik eksen takibi yapmak veya eksenleri düzgün şekilde konumlandırılmak için farklı modeller mevcuttur. Bu performans: WITTENSTEIN alpha tarafından sunulan premo servo aktüatörler sayesinde gerçekleşiyor.

PREMO: HER TÜRLÜ IHTİYAÇ İÇİN MÜKEMMEL ÖLÇEKLENEBİLİRLİK

Tüm WITTENSTEIN tahrik sistemleri, uygulamada çok net bir şekilde çok yüksek performanslar sergiler.

PREMO: HER TÜRLÜ IHTİYAÇ İÇİN MÜKEMMEL ÖLÇEKLENEBİLİRLİK

Devamını oku

FREZE KAFALARINI PREMO İLE OTOMATİK KONUMLANDIRIN VE TAKİP EDİN

FREZE KAFALARINI PREMO İLE OTOMATİK KONUMLANDIRIN VE TAKİP EDİN

Zayer, portal freze imalatını müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel üretim olarak yapar:

Devamını oku